Gydytojai/specialistai:

  • Daiva Juodienė (gydytoja odontologė)
  • Raimonda Gabrielė Mizgirytė (burnos higienos specialistė)

Nemokamos gydytojo odontologo konsultacijos ir gydymas teikiamas:

  • Vaikams iki 18 metų ir vyresniems, besimokantiems dieninėse bendrojo lavinimo mokyklose, profesinių mokyklų dieniniuose skyriuose, bet ne ilgiau iki jiems sukanka 24 metai.
  • Socialiai remtiniems asmenims, kai jie pateikia gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyriaus išduotą atitinkamą pažymą.

Išskyrus atvejus, kai pacientas (ar jo atstovas) pageidauja ir pasirenka gauti brangesnes medžiagas, priemones ar kitas papildomas (t. y. pagrindinei ligai diagnozuoti ar gydyti nebūtinas) paslaugas – tuomet reikia sumokėti patiems.

Nemokamas dantų silantavimas 6–14 metų vaikams

Vaikams nuo pirmojo nuolatinio krūminio danties išdygimo iki 14 metų (kol nesuėjo 14 m.) sveiki nuolatiniai krūminiai dantys gali būti dengiami silantais. Tai – dantų ėduonies profilaktikai skirtos medžiagos, mechaniškai uždengiančios dantų vageles ir įdubas, kad į jas nepatektų ėduonį sukeliančios bakterijos. Silantais hermetizuojamos nuolatinių pirmųjų, antrųjų ir trečiųjų krūminių dantų vagelės, o jei ėduonies rizika didelė – hermetizuojamos kaplių vagelės ir gilios viršutinių lateralinių kandžių aklosios duobelės. Vaikų nuolatinių krūminių dantų kramtomųjų paviršių dengimą silantais vykdo UAB „Vilkmergės klinika“ gydytojai odontologai PSDF lėšomis.

Kasmet, ruošiant vaiką į darželį ar mokyklą ir atliekant profilaktinį vaiko sveikatos patikrinimą, būtina apsilankyti ne tik pas šeimos gydytoją, bet ir pas gydytoją odontologą. Jis ne tik įvertina vaiko dantų būklę, bet ir prireikus juos gydo, silantuoja sveikus nuolatinius krūminius dantis.

Dantų protezavimas, finansuojamos PSDF lėšomis

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos, kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas.

  1. Senjorams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims:
  • kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670 Eur;
  • kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 670 Eur;
  • kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas).
  1. Vaikams:
  • kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 316,88 Eur;
  • kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas).
  1. Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos:
  • po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670 Eur;
  • atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 1 910,49 Eur (nustato konsiliumas).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.

Mokamos paslaugos:

  • odontologo paslaugos (pacientas moka už plombines medžiagas, kitas odontologines medžiagas ir vienkartines priemones, įvertinus sunaudotą šių medžiagų kiekį ir tuo metu galiojančias kainas),
  • dantų rentgeno nuotraukos,
  • burnos higienos specialisto paslaugos.